Image

Güneş Panelleri çok az bakım gerektirir

Güneş panelleri genelde bakım ve bunun gibi şeylere ihtiyaç duymaz. Rüzgar enerjisi ve bunun gibi yenilenebilir enerji ile elektrik üretim çeşitleri genelde bakım ister. Çünkü sürekli mekanik bir hareket vardır. Ama güneş enerjisi ile elektrik üretimi için bu geçerli değildir. Güneş panellerinin herhangi bir mekanik hareketi yoktur . Bu mekanik hareket olmadığı içinde bir bakım istemez.

Ama bakım istemez demek , güneş panellerinin hiçbir bakıma ihtiyacı yok demek anlamına gelmez. Özellikle büyük güneş tarlalarında çok fazla sayıda güneş paneli vardır. Zamanla bu paneller havadaki tozu üzerine toplamaya başlar. Güneş panelleri de zamanla iyiden iyiye toz ile kaplanır.

Bu durum güneş panellerinden üreteceğiniz elektriği ciddi anlamda azaltır. Güneş tarlanızda çok fazla verim kaybınız olur. Bu durumu hiçkimse istemez. Çünkü bu verim kayıpları size para kaybı olarak hemen döner.

Güneş tarlanızdaki verim kayıplarını yani para kayıplarını en aza indirmek için güneş panellerinin periyodik olarak temizlenmesi şarttır. Periyodik demek istediğimiz şey , güneş tarlanızın bulunduğu şehire ve bulunduğu ortama göre değişkenlik gösterir.

Güneş paneli temizliği nasıl yapılmalı ?

  • Güneş panellerinin temizliği saf su ile yapılmaktadır.
  • Şehir şebeke suyu ile güneş panellerini yıkarsanız , panelleri bozabilirsiniz.
  • Muhakkak saf su ile yıkanmalıdır.
  • Eğer tarlanızın bulunduğu yer çok hareketli bir yer değilse yılda 2 kez güneş paneli temizliği yapmak sizin işinizi fazlasıyla görecektir.

Related Posts

Recent Comment

Johnson Roy

I must explain to you how exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo

Johnson Roy

You how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was

Johnson Roy

I must ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo

© Copyright 2020, Tüm hakları saklıdır 2020 Express